Kenar Bandı Üretimi

KENAR BANDI ÜRETİMİ

Kenar bantı üretiminde kullanılan PVC ve diğer katkılar sektördeki lider firmalardan, kaliteden taviz verilmeyerek seçildikten sonra modern tesisimizde el değmeden depolanır ve tam otomatik hammadde karıştırma sistemlerinde formülize edilir ve sırasıyla önce renklendirme bölümüne daha sonra da levha ekstrüzyon bölümüne aktarılır. Üretilen kenar bantlarımızın sürekli aynı standartlarda ve özelliklerde olmasını sağlamak adına geliştirdiğimiz hammadde otomasyon sistemi en son teknolojik makine ve teçhizatlarla donatılmıştır. Bununla birlikte levhaların rengini verecek karışımların el değmeden formülize edilebilmesi için renklendirme bölümümüz de tam otomatik dozajlama makinelerinden oluşturulmuştur.

Levha olarak üretilen kenar bantlarımızın sürekli aynı kalite standartlarında olması için gerekli makine altyapısına sahip olmakla birlikte tecrübeli ve konusunda uzman personelimizle hep daha kalitelisini üretmek için çabalıyoruz. Bu doğrultuda üretilen kenar bantlarımızı hep aynı kalınlık standartında ve aynı yüzey kalitesinde olması için sürekli olarak ölçümler ve kontroller yapmaktayız.

Ekstrüzyon aşamasından sonra gelen baskı aşamasında; üretilen kenar bantlarımızın her türlü mdf / sunta ve diğer plakalarla renk ve desen uyumunda olması için hassas bir çalışma yürütmekteyiz. En kaliteli baskı mürekkepleri ve UV Lak teknolojisi kullanandığımız baskı hatlarında hep aynı standartlarda üretim yapmak adına; konusunda uzman personelimizle üretimin her aşamasında kaliteyi kontrol etmeye çalışıyoruz.

Baskı aşamasından sonra, kenar bantlarının sıcak tutkal ile plaka kenarlarına yapışmasını sağlayan primerin kenar bantı levhalarının altına uygulanması yapılmaktadır. Primerleme çok hassas ve önemli bir aşama olduğu için sadece primer uygulaması için geliştirdiğimiz özel hatlarda, en kaliteli ve doğru miktarda primeri kullanmaktayız.

Üretimin en son aşamasında levha olarak üretilen kenar bantları istenilen genişlik ölçülerine göre dilimlenip, paketlenmektedir. Kalınlık ve genişlik farkı gözetmeksizin müşterilerimizin taleplerini cevaplandırabilmek için yeterli teknik altyapıya sahip olmakla birlikte, gelebilecek talepleri tam ve zamanında karşılamak için bobin olarak da kenar bantı stoklamaktayız.