Renk Kontrol Labaratuarı

RENK KONTROL LABARATUARI

Mobilya sektöründeki hızlı teknolojik gelişmeler ve müşteri isteklerindeki farklılıklar doğrultusunda sürekli olarak renk ve desen tasarımlarımız devam etmektedir. Firmamızın sahip olduğu teknolojik altyapı ve alanında uzman personelimiz sayesinde anında ve çok hızlı olarak müşterilerimizin isteklerine ve ihtiyaçlarına cevap verebilmekteyiz ve bu ihtiyaçlara cevap verirken bizim için en önemli olan unsurun müşteri memnuniyeti olduğunu hiçbir zaman unutmamaktayız.

İstenilen plaka yüzeyine uygun kenar bantının tasarım aşaması, plaka yüzeyine uygun kenar bantı baz renginin formülize edilmesi ile başlar ve bu baz renginden üretilecek kenar bantı levhasının, plaka yüzeyine en uygun yüzey deseni seçimi ile devam eder.

Uygun klişe seçimi yapıldıktan ve renk formülize edildikten sonra baskı süreci başlar ve baskı aşaması boyunca istenilen plaka yüzeyine en uygun tasarımın oluşması için dikkatli ve detaylı bir çalışma yapılır. Üretilen kenar bantı levhalarının sürekli aynı renkte ve istenilen kalitede olması için spektrofotometre ile renk kontrolü yapılmakta ve her defasında aynı renge ulaşılması amaçlamaktadır. Ayrıca baskısı yapılan levhalar değişik ışık kaynaklarında uzman personel tarafından kontrol edilerek plaka yüzeyiyle birebir uyum içinde olması sağlanır.